مجله ورزشی

سنتکام حمله انصارالله به دو کشتی را تأیید کرد

سنتکام حمله انصارالله به دو کشتی را تأیید کرد

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده آمریکا (سِنتکام) بامداد سه‌شنبه تأیید کرد که دو کشتی کانتینری هدف موشکی و پهپادی انصارالله یمن قرار گرفتند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده آمریکا مدعی شد: حوثی‌ها (انصارالله) دیروز دوشنبه دو حمله به دو کشتی تجاری در جنوب دریای سرخ انجام دادند.

سنتکام ادعا کرد: حمله حوثی‌ها تلفاتی به دنبال نداشته است.

براساس این ادعا: نفتکش سوان اتلانتیک هدف حمله یک فروند پهپاد و یک موشک بالستیک ضد کشتی قرار گرفت.

سنتکام ادعا کرد: اما کشتی باربری “کلارا” اطلاع داده بود که انفجاری در آب‌ها در نزدیکی موقعیت مکانی آن در جنوب دریای سرخ روی داده است.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده آمریکا اعلام نکرد که این کشتی با چه سلاحی هدف قرارگرفته شده است.

این بیانیه سنتکام پس‌ازآن منتشر می‌شود که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر دوشنبه دراین‌باره اعلام کرد: کشتی نخست «سوان آتلانتیک» و حامل نفت و کشتی دوم نیز «MSC Clara» و حامل کانتینر بوده است.

وی گفت: این دو کشتی مورد هدف دو فروند هواپیمای دریایی قرار گرفتند و عملیات هدف‌گیری پس‌ازآن انجام شد که خدمه آن‌ها از پاسخگویی به تماس‌های نیروی دریایی یمن خودداری کردند.

سریع به کشتی‌های تمامی کشورها که به بندرها کشورهای مختلف می‌روند، اطمینان داد که هیچ آسیبی از جانب یمن آن‌ها را تهدید نخواهد کرد و عملیات ارتش یمن تنها شامل کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی است.

به دنبال حملات رژیم صهیونیستی علیه مواضع حماس در غزه، یمن کشتی‌هایی که در دریای سرخ برای اسرائیل فعالیت می‌کنند را به نشانه اعتراض به بمباران و تجاوزگری مخرب این رژیم، موردحمله قرار داده است.

پیش‌ازاین ۴ شرکت بزرگ حمل‌ونقل ازجمله MSC که بزرگ‌ترین خط کشتیرانی کانتینری جهان است، به‌تازگی اعلام کردند به دنبال حملات یمن به کشتی‌ها، از عبور از کانال سوئز اجتناب خواهد کرد.

مسیر کشتیرانی کانال سوئز که به دریای سرخ منتهی می‌شود یک آبراه مهم برای تجارت جهانی است و از آن برای انتقال کالا و انرژی بین اروپا و آسیا و سایر مناطق جهان استفاده می‌شود.

این مسیر با اجتناب از دور زدن کل قاره آفریقا در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند.

نیروهای ارتش یمنی متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود را متوقف نکرده باشد، حملات به کشتی‌های این رژیم را در دریای سرخ ادامه خواهد داد.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا