مجله ورزشی

پرسپولیس ترسو فوتبال بازی می‌کند

یک بازیکن پیشین پرسپولیس می‌گوید: پرسپولیس دوباره می‌تواند در صدر جدول لیگ برتر قرار بگیرد به شرط این که تقویت شود و از وجود یک مهاجم خوب بهره‌مند شود.

اسماعیل حلالی در گفت‌وگو با مجله رز، در ارزیابی از عملکرد پرسپولیس برابر استقلال در داربی ۱۰۲ اظهار کرد: از لحاظ فنی بازی شکل خوبی برای هر دو تیم نداشت. بازی بسیار فشرده و درگیری زیادی داشت و شاهد بازی خوبی از هر دو تیم نبودیم.

او افزود: در داربی اصلا خلاقیت وجود نداشت و بازیکنان هر دو تیم ریسک نمی‌کردند و در بازی که خلاقیت و ریسک وجود نداشته باشد امکان ایجاد موقعیت گل سخت می‌شود. بازیکنان از ترس این که توپ خود را لو بدهند از خلاقیت خود استفاده نمی‌کردند و این امر سبب شده بود که توپ وارد دروازه‌ها نشود.

حلالی خاطرنشان کرد: خطاهایی که در ۱۸ قدم رخ داد و از VAR استفاده کردند هیچ کدام خطا نبود؛ فشار زیاد از سوی نیمکت استقلال سبب شد که داور از سیستم VAR استفاده کند. مسائل حاشیه‌ای بیش‌تر از مسائل فنی بود.

این بازیکن پیشین پرسپولیس خاطرنشان کرد: تمام کشورهای آسیایی فوتبال ما را رصد می‌کنند و این آسیب بزرگی است که ۹۰ دقیقه بازی کنیم اما یک موقعیت تک به تک روی دروازه ایجاد نشود.

وی ادامه داد: اعضای تیم استقلال با زیاده‌خواهی نیمکت‌نشین‌های خود و رفتار غلط سعی می‌کردند داور را تحت تاثیر قرار دهند و صاحب پنالتی شوند که اصلا حق آن‌ها نبود. با این نوع فوتبال به جایی نمی‌رویم، الان چند سال است که نه در جام باشگاه‌های آسیا و نه جام ملت‌ها نتوانستیم قهرمان شویم.

حلالی گفت: ۹۰ دقیقه داربی همه چیز بود جز شبیه بازی فوتبال. برای پیشرفت در فوتبال باید دنبال راهکار باشیم آیا مربیان ما این راهکار را اندیشیده‌اند، متاسفانه فوتبال ما به جای پیشرفت در حال پسرفت است.

این بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال افزود: صدا و سیما به جای این که برای تحلیل و آنالیز بازی از پیشکسوتان استفاده کند از مجری برای کارشناسی فوتبال بهره می‌گیرد که همه نوع حرفی می‌زند به جز مسائل فنی فوتبال؛ بعد می‌آیند از فدراسیون فوتبال ایراد می‌گیرند. آیا صدا و سیما درست رفتار می‌کند؟ نه فدراسیون شکل خوبی دارد نه رسانه ملی. صدا و سیما برنامه راهبردی ندارد و برای پیشرفت فوتبال هیچ کاری انجام نداده است.

او با بیان این که پرسپولیس ترسو فوتبال بازی می‌کند، خاطرنشان کرد: پرسپولیس رو به عقب بازی می‌کند و تنوع بازی ندارد. البته سطح فوتبال آن از همه تیم‌ها بالاتر است و ما بد بازی نمی‌کنیم اما تنوع تاکتیکی نداریم. ما توپ را از روی زمین نمی‌توانیم درست بلند کنیم و ارسال مناسب نداریم، دفاع چپ و راست ما اصلا در بازی و حمله نیستند.

این بازیکن پیشین پرسپولیس اظهار کرد: پرسپولیس در حال حاضر از صدر جدول خیلی فاصله ندارد و اگر دو بازی را ببرد احتمال این که دوباره صدرنشین شود زیاد است حتی به لحاظ امتیازگیری نیز مشکل نداریم؛ اما من می‌گویم چرا پرسپولیس باید کاری کند که حتی تیم‌های آسیایی نیز متوجه سیستم تاکتیکی پرسپولیس شوند. ما در قطر برابر الدحیل خیلی خوب بازی کردیم اما در آزادی عملکرد موفقی برابر این تیم نداشتیم و حتی نتوانستیم ۵ درصد از آن بازی را در آزادی به نمایش بگذاریم چون تیم الدحیل دست ما را کاملا خوانده بود؛ چون ماشینی بازی می‌کنیم و تنها چند تا کار انجام می‌دهیم در حالی که باید خلاقیت ایجاد کنیم.

حلالی یکی از ضعف‌های پرسپولیس را نداشتن مهاجم عنوان کرد و افزود: نبود مهاجم واقعا پرسپولیس را اذیت می‌کند، نه تنها مهاجم نتوانستیم بگیریم بلکه مهاجم‌های خوب خودمان را از جمله آل‌کثیر و عبدی را نیز از دست دادیم. مهاجم جدید را نیز من نمی‌دانم به چه دلیلی برای پرسپولیس آوردند. سیستم او به نوع کاری پرسپولیس نمی‌خورد؛ نه دوندگی داشت و مرتب هم دچار آسیب دیدگی می‌شد.

وی در پایان افزود: پرسپولیس در ادامه مسیر باید از نظر مهاجم و دفاع چپ و راست تقویت شود. آسیب دیدگی‌ها پرسپولیس را واقعا اذیت می‌کند برای نیم فصل باید تقویت شود تا در ادامه مسیر با مشکل مواجه نشود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا