رازگشایی از یک رفتار عجیب گربه ها!

براساس تحقیقات جدید دانشمندان، فقط سگ‌ها دوست ندارند بازی فچ (Fetch) را انجام دهند و بسیاری از گربه ها نیز این کار را انجام می‌دهند. در این بازی یک شیء مانند شاخه چوبی یا یک توپ پرتاب می‌شود و حیوان باید شیء پرتاب‌شده را پیدا کند و آن را به صاحب خود برگرداند.

براساس گزارش بی‌بی‌سی، محققان با انجام یک نظرسنجی از 1000 صاحب گربه، اطلاعات جدیدی در مورد بازی‌های ان حیوانات خانگی پیدا کرده‌اند. به گفته آن‌ها، گربه‌ها نیز به‌طور غریزی دوست دارند تا مانند سگ‌ها بازی‌های پرتابی را انجام دهند. اما با توجه به ماهیت مستقل آن‌ها، شاید چندان تعجب‌آور نباشد که گربه‌ها معمولاً ترجیح می‌دهند کنترل بازی را در دست داشته باشند.

تمایل گربه ها به بازی پرتابی

رازگشایی از یک رفتار عجیب گربه ها!

در این نظرسنجی 924 صاحب 1154 گربه (994 نژاد مخلوط و 160 گربه اصیل) شرک کرده‌اند. دکتر «الیزابت رنر»، یکی از نویسندگان این مطالعه و مدرس روانشناسی دانشگاه‌ «نورثامبریا» انگلستان با توجه به داده‌های به‌دست آمده می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم که این موضوع مهم است، زیرا نشان می‌دهد که این رفتار تا چه اندازه توسط خود گربه‌ها هدایت می‌شود، زیرا تعداد بسیار کمی از افراد گربه‌های خود را برای بازی فِچ آموزش می‌دهند. البته تمام گربه‌ها تمایل به بازی‌کردن ندارند، اما در صورت انجام این کار، احتمالاً روش خاص خود را خواهند داشت.»

طبق داده‌های نظرسنجی، بیشتر گربه‌ها (94.4 درصد) از سنین جوانی خود توانایی غریزی بازی Fetch را دارند. همچنین از بین گربه‌های اصلی – گربه‌هایی که والدین و اجداد آن‌ها به یک نژاد تعلق دارند – گربه‌های سیامی بیشتر تمایل به بازی‌کردن دارند (22.5 درصد) و سپس این رفتار در گربه‌های بنگال (10 درصد) و رگدال (7.5 درصد) دیده شده است.

227227

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا