نباید اجازه دهیم پزشکان به این راحتی از کشور خارج شوند

مجله رز/خراسان رضوی رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور گفت: خروج حتی یک نفر از اعضای جامعه پزشکی برای ما خسران است؛ زیرا به آن‌ها نیاز داریم، بنابراین نباید اجازه دهیم به این راحتی از کشور خارج شوند.

محمد رئیس‌زاده در جمع خبرنگاران و در حاشیه چهلمین و چهل‌ویکمین نشست شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه به میزبانی مشهد مقدس در ایام شهادت حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود. نظام پزشکی مشهد و جامعه پزشکی خراسان رضوی یکی از جوامع پزشکی بسیار توانمند و باکیفیت ما است.

وی افزود: این جلسه مصوباتی دارد که در پایان نشست امروز و فردا سخنگو و دبیر شورا این مصوبات را اعلام خواهد کرد.

رئیس‌زاده در خصوص مهاجرت پزشکان عنوان کرد: مهاجرت در همه قشرهای جامعه از قبل وجود داشته، در جامعه پزشکی نیز وجود داشته و خواهد داشت. آنچه مایه نگرانی بوده این است که فردی به دلایل متعدد اهل مهاجرت نیست اما به دلیل نبودن شرایط کاری مجبور به مهاجرت می‌شود. این برای ما خسران است و باید تلاش کنیم جلوی این موضوع را بگیریم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: مورد اخیر قصد مهاجرت جراح قلب اطفال بود که سرمایه‌ای برای کشور است. ایشان در دوران کرونا بالغ بر ۶۰ عمل جراحی قلب اطفال موفق را در مرکز انجام دادند که رتبه کشور ما را در دنیا به رتبه اول رساند. چنین سرمایه‌ای از هر سرمایه مادی و لجستیکی دیگری مهمتر بوده و نگهداشت این سرمایه‌گذاری در کشور کار بسیار بزرگی است. ما با ایشان صحبت داشتیم و شنیدیم دیشب نامه‌ای نوشتند و منصرف شدند که خبر بسیار خوبی است.

وی بیان کرد: ماندن هر کدام از این سرمایه‌ها در کشور نوید بزرگی برای مردم است که می‌توانند از خدمات این افراد استفاده کنند. ما اخبار و آمار دقیقی در خصوص مهاجرت و سیر و شتاب آن را به مسئولان اعلام کردیم، تصمیماتی نیز گرفته و جلساتی به دستور رئیس‌جمهور برگزار شده است که امیدواریم نتایج آن جلسات ملموس، عینی و واقعی شود که جلوی این پدیده را بگیریم.

رئیس‌زاده گفت: من از اینکه اعداد و ارقام برای مهاجرت پزشکان را اعلام کنم ابا دارم؛ زیرا سوءاستفاده می‌شود. خروج حتی یک نفر از اعضای جامعه پزشکی برای ما خسران است؛ زیرا به آن‌ها نیاز داریم. همچنین نیروهای ما بسیار کیفی هستند. به این دو دلیل خروج یکی از پزشکان هم برای ما خسران است و نباید اجازه دهیم به این راحتی از کشور خارج شوند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا