اقتصادی

لزوم مقابله شهرداری کرج با ساخت‌وساز غیرمجاز در این کلانشهر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، علیرضا رحیمی محمودآبادی در نطق پیش از دستور یکصد و چهل و ششم شورای اسلامی شهر کرج گفت: بر اساس داده‌های کارشناسان، اخبار رسانه‌ها، بازدیدها، گزارش‌های مردمی، آمار کمیسیون ماده ۱۰۰ و آمار اداره‌کل پیشگیری از تخلفات شهرداری کرج شدت ساخت و ساز غیرمجاز در برخی محلات افزایش قابل توجهی دارد و باید به سرعت با این پدیده زشت مقابله و با سهل انگاران برخورد قانونی کرد.

رحیمی با بیان اینکه برخی مدیران مناطق و معاونان خدمات شهر به وظیفه خود توجه نمی‌کنند، افزود: در تعدادی مناطق اوضاع خوبی مشاهده نمی‌شود و آینده روشنی برای آن‌ها دیده نمی‌شود لازم است که مدیران آن‌ها با تدبیر و جدی تر رفتار کنند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا خطاب به شهردار کرج، گفت: رفتار قاطع و فنی با این مدیران لازم است و نصیحت و مکاتبه دیگر جواب نمی‌دهد، ضرورت دارد در جهت شناسایی عوامل شهرداری و بخش خصوصی در خصوص ساخت و ساز غیرمجاز، مدیریت شهری تیم ضربتی با محوریت قائم مقام شهردار تشکیل و بمنظور شناسایی و معرفی افراد خاطی و سهل انگار شهرداری و بخش خصوصی به دستگاه‌های قضائی و نظارتی اقدام شود.

رحیمی ضمن انتقاد از عملکرد مدیریت شهری در باب ساخت و ساز غیر مجاز به تذکر خود در تاریخ ۳۰ بهمن ماه سال گذشته اشاره و اضافه کرد: تذکر در خصوص کاهش و یا حذف مأمورین بازدید در شهرسازی داده شد که همکاری برخی از همکاران مأمورین بازدید و مأمورین کنترل نظارت در توسعه این امر مؤثر هستند و انتظار می‌رود مدیریت شهری در این خصوص برنامه‌ریزی و نظارت بیشتری را صورت پذیرد.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا