مجله ورزشی

سپاهانی‌ها حامی پرسپولیس در دربی!

آفتاب‌‌نیوز :

هفته پنجم لیگ برتر ۲۹ شهریور آغاز شد، اما پنجشنبه ۲۳ آذر بالاخره به پایان می‌رسد!

شمس آذر در اولین فصل حضورش در لیگ برتر لقب غول کش را به خود اختصاص داده تیمی که فولاد را در اهواز، تراکتور را درتبریز و ملوان را در انزلی شکست داده است. در ۵ مسابقه آخرش هم دو برد و سه مساوی کسب کرده تا با ۱۳ امتیاز در رده دهم جدول ایستاده آن هم در شرایطی که ۳ امتیاز از این تیم کسر شده بود. شمس آذر در صورت پیروزی در این دیدار خانگی تا رده هشتم جدول صعود خواهد کرد. نکته جالب اینکه تیم شمس آذر از پرسپولیس واستقلال در این فصل بیشتر گل زده است! سعید دقیقی مربی تحصیلکرده و بی حاشیه تیم قزوینی توانسته تیمی هجومی را با بودجه‌ای محدود درست کند.

در آنسوی میدان هم نساجی مازندرانی قرار دارد که یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های لیگ برتر کشورمان محسوب می‌شود، ولی در این فصل نتوانسته خوب نتیجه بگیرد. نساجی هفته گذشته توانست استقلال خوزستان را شکست بدهد تا از بحران فاصله بگیرد. نساجی در صورت برد در این دیدار می‌تواند چند پله در جدول لیگ صعود کند و از رده پانزدهمی به پله یازدهم جدول لیگ برسد. سید مهدی رحمتی مقابل یک مربی از هم نسلان خود قرار می‌گیرد.

سپاهان و هوادارانش در این دربی پایتخت استثنا حامی پرسپولیس هستند! زیرا در صورت برد پرسپولیس، سپاهان می‌تواند با برد خانگی صدرنشین شود. زردپوشان اصفهانی هم ۴ امتیاز به دلیل رعایت نکردن قانون سقف بودجه با رای انضباطی از دست داده اند و دوست دارند بازهم در این شرایط به صدر جدول برگردند.

فولاد خوزستان هم آن تیم مقتدر سال‌های گذشته نیست البته قرمزپوشان اهوازی یک امتیاز از استقلال گرفتند و در اصفهان هم بعید است مقابل تیم پرمهره سپاهان دنبال برد باشند. سپاهان تنها تیم ایرانی حاضر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیاست و فقط یک باخت مقابل ملوان دارد. به هر حال فولادی‌ها هم بدشان نمی‌آید شگفتی ساز این بازی باشند.

 

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا