مجله اجتماعی

آمده‌ایم تا دانش و تجربه را به کمک دانشجویان تلفیق کنیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مریم جلالی، در سلسله رویدادهای صد منظر؛ گفت‌وگوی دانشجویان صنایع‌دستی که امروز در مجموعه فرهنگی، هنری برج آزادی برگزار شد، با بیان اینکه امروز شاهد کمک و همراهی ۹ دانشگاه بودیم، اظهار کرد: ۹ دانشگاه و ۲ پژوهشگاه که دارای رشته صنایع دستی بودند همگی به ما کمک کردند تا امروز دور هم در این محل جمع شویم و گفتمان داشته باشیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور افزود: اینکه امروز در جمع افرادی هستم که صنایع دستی را به عنوان نه تنها شغل و پیشه بلکه به عنوان یک شوق انتخاب کرده‌اند، رضایت بخش است.

وی با اشاره به اینکه در منظر نخست با دانشجویان نشست برگزار کردیم، گفت: این دلیلی است تا نشان دهیم به دنبال رویکرد آینده پژوهشی هستیم و عمل آگاهانه و درک نظام مسائل را به همراه داریم و دانشجویان را موتور محرک خود می‌دانیم.

جلالی خطاب به دانشجویان گفت: ما باید با کمک شما دانشجویان مسیرهای تازه را کشف کنیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور تصریح کرد: آمده‌ایم تا دانش و تجربه را به کمک شما تلفیق کنیم و دانش و توانش را داشته باشیم و پیوند نسلی و پاسداشت هویت در پهنه جهانی شعار و رویکرد ما در حوزه صنایع دستی است.

وی ادامه داد: با خلق اثر و پیوند جهانی می‌توانیم هویت مان را پاسداری کنیم که همین مسئله اقتصاد هویت بنیان است.

جلالی با بیان اینکه با دانشگاهیان و تولیدکنندگان محتوا، پیشکسوتان و…، منظرهای بعدی را پیش خواهیم برد، گفت: باید فاصله‌های را برداریم. در حوزه‌های سیاستگذاری می‌توانیم از حمایت شما استفاده و هم افزایی کنیم و صنایع دستی را که واقعیت سبک زندگی ایرانی است و عزت آفرین است را در کنار آن داشته باشیم.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مقالات اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با تجربه در بررسی نگرش‌ها و اعتقادات عمومی در جامعه.
دکمه بازگشت به بالا