مجله ورزشی

امضای تفاهم‌نامه ورزشی میان ایران و سوریه

تفاهم‌نامه همکاری ورزشی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه منعقد شد.

به گزارش مجله رز و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، صبح شنبه (امروز) و در جریان سفر نخست‌وزیر جمهوری عربی سوریه به تهران، تفاهم‌نامه همکاری ورزشی بین جمهوری اسلامی ایران و سوریه به امضا رسید.

در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دو کشور در حوزه‌های مختلف که در حضور معاون اول رییس‌جمهوری اسلامی ایران و نخست‌وزیر سوریه برگزار شد، تفاهم‌نامه ورزشی ایران و سوریه به امضای کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان ایران و سامر الخلیل وزیر اقتصاد سوریه رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه ایران و سوریه در راستای توسعه دیپلماسی ورزشی، در حوزه ورزش نقشه راهی برای ادامه و توسعه همکاری‌ها ترسیم کردند.

برگزاری دیدارهای تیم‌های ورزشی، شرکت در رویدادها، تورنمنت‌ها، جشنواره‌ها، اردوها و مسابقات دوستانه، تبادل کارشناسان، متخصصان، مربیان و داوران، حمایت از مواضع یکدیگر در مجامع بین‌المللی، تبادل اطلاعات، تجربیات در برگزاری دوره‌های مربیگری و کنفرانس علمی پژوهشی در حوزه علوم ورزشی، همکاری در زمینه ضد دوپینگ و پزشکی ورزشی، همکاری در زمینه تجهیز و راه‌اندازی زیرساخت‌های مورد نیاز در حوزه ورزش، ترغیب بخش خصوصی در جهت سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت ورزشی، برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در حوزه ورزش، توسعه گردشگری ورزشی، توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای، تبادل تجربیات در زمینه برگزاری مسابقات رشته‌های جانبازان و توان‌یابان از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا