مجله علمی و پزشکی

معرفی ایمن‌ترین خودروهای جهان/ ولوو صدرنشین شد/ عکس

امیرمسعود عابدین: ایالات متحده آمریکا قانون ملی ایمنی ترافیک و وسایل نقلیه موتوری را در سال ۱۹۶۶ را تصویب کرد و در نهایت، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) را برای توسعه و اجرای استانداردهای ایمنی و ویژگی‌هایی مانند کمربند ایمنی، کیسه هوا و تست تصادف ایجاد کرد.

در این مقاله، پنج خودروی ایمن و معتبر از نظر این نهاد بررسی خواهند شد.

۵.سوبارو اوت بک

معرفی ایمن‌ترین خودروهای جهان/ ولوو صدرنشین شد/ عکس

سوبارو اوت بک یک کراس اوور خشن و تهاجمی است. علاوه‌بر اوت بک، مدل لگاسی از این برند ژاپنی نیز در بین ایمن‌ترین اتومبیل‌ها در برابر تصادف هستند. اوت بک در کنار برادر خود، عنوان Top Safety Pick+ را به خود اختصاص داد و هر دو دارای بسیاری از ویژگی های ایمنی محبوب هستند.

همه مدل‌های اوت بک دارای مجموعه فناوری‌های کمکی راننده EyeSight این برند هستند، از جمله کروز کنترل تطبیقی ‌با کمک حفظ خودرو بین خطوط، هشدار برخورد از جلو، نظارت بر نقاط کور، ترمز اضطراری خودکار و …

۴.لکسوس UX

معرفی ایمن‌ترین خودروهای جهان/ ولوو صدرنشین شد/ عکس

لکسوس ۲۰۲۳ یک شاسی بلند لوکس ساب کامپکت است که سواری راحت همراه با فضای داخلی باکیفیت را ارائه می‌دهد. NHTSA مدل ۲۰۲۳ را آزمایش نکرده است، اما مدل ۲۰۲۲ امتیاز کلی ۵ از ۵ ستاره را دریافت کرده است.

به طور استاندارد، مدل‌های UX دارای بسیاری از فناوری‌های کمکی راننده، از جمله سیستم کمکی حفظ خودرو بین خطوط، ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی و هشدار خروج از خط است.

بیشتر بخوانید:

۳.ولوو S۶۰

معرفی ایمن‌ترین خودروهای جهان/ ولوو صدرنشین شد/ عکس

ولوو مترادف با اولویت دادن به ایمنی در خودروهای خود است و به تولید برخی از ایمن ترین اتومبیل‌ها در جهان شهرت دارد. ولوو یکی از اولین خودروسازانی بود که ویژگی‌های استانداردی مانند کمربند ایمنی سه نقطه‌ای را مدت‌ها قبل از اینکه ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار شود، استفاده کرد.

این شرکت در سال‌های اخیر فناوری‌های جدید و پیشگامی را معرفی کرده است، به این معنی که خودروهایی مانند ولوو S۶۰ به طور مداوم در تست‌های تصادف امتیاز بالایی دریافت می‌کنند. ولوو S۶۰ و S۶۰ Recharge هر دو در تمام تست‌های تصادف IIHS امتیازهای خوب و برتر را کسب کردند و آنها را به یکی از ایمن‌ترین خودروهایی تبدیل کرد که می‌توانید بخرید.

۲.جنسیس G۸۰

معرفی ایمن‌ترین خودروهای جهان/ ولوو صدرنشین شد/ عکس

جنسیس G۸۰ یک سدان سایز متوسط ‌لوکس است که توسط بخش لوکس هیوندای تولید می‌شود و از نظر عملکرد، راحتی و ویژگی، نقدهای مثبتی دریافت کرده است. G۸۰ به سرعت شتاب می‌گیرد و سواری آرامی را ارائه می‌دهد. جنسیس G۸۰ در تست‌های تصادف انجام شده توسط NHTSA و IIHS رتبه های بالایی را در زمینه ایمنی دریافت کرده است.

جنسیس G۸۰ مدل ۲۰۲۳ برنده جایزه IIHS Top Safety Pick+ شده است. همه ویژگی‌های ایمنی به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند، با تأکید ویژه بر دستیار رانندگی در بزرگراه و کروز کنترل تطبیقی ‌مرتبط با سیستم ناوبری. سایر ویژگی‌های ایمنی استاندارد عبارتند از ترمز اضطراری خودکار، هشدار برخورد از جلو، کمکی حفظ خودرو در بین خطوط و هشدار خروج از خط.

۱.ولوو XC۹۰

معرفی ایمن‌ترین خودروهای جهان/ ولوو صدرنشین شد/ عکس

ولوو XC۹۰ علاوه‌بر امتیازهای ایمنی فوق‌العاده، امکانات لوکس بسیاری از جمله فضای داخلی باکیفیت با طراحی جذاب را ارائه می‌دهد. فضای داخلی دارای مواد با کیفیت و تکنولوژی چشمگیر است.

ولوو همچنین این کراس اوور لوکس سه ردیفه را با قدرت کافی، فضای داخلی شیک و پیکربندی‌های شش و هفت صندلی ارائه می‌دهد. در هر صورت، سرنشینان می‌توانند از ایمنی بالا مطمئن باشند، زیرا XC۹۰ در تمام تست‌های صحت تصادف، امتیاز خوبی از NHTSA دریافت کرده است.

هر XC۹۰ دارای ویژگی‌های پیشرفته پیشگیری از تصادف فعال مانند ترمز اضطراری خودکار، کنترل فعال خطوط، نظارت بر نقاط کور با کمک فرمان و چراغ جلو LED تطبیقی ‌است. ولوو XC۹۰ جدید در هر تست تصادف عملکرد خوبی دارد و امتیاز کلی پنج ستاره از NHTSA، و Top Safety Pick+ را از IIHS کسب کرده است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مجله رز مراجعه کنید.

۵۸۵۸

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا