مجله عمومی

دانشجو؛ موتور فرصت‌ساز پیشرفت کشور

دانشجویان با الگو قرار دادن شخصیت‌هایی چون زنده نام سعید کاظمی آشتیانی، نهضت و حرکت علمی مقدسی را آفریدند که اکنون پس از سه دهه، شاهد شکوفایی و قدرت علمی فرهنگی ایران در منطقه و جهان هستیم.

به گزارش مجله رز، علیرضا کلانتر مهرجردی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی طی یادداشتی درباره 16 روز دانشجو نوشت:

«روز دانشجو در ۱۶ آذر ماه،  هر ساله یادآور ظرفیت، قدرت و تعهد دانشجویان به میهن اسلامی مان و تحول آفرینی در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی است.

در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، جریان دانشجویی در دوره خفقان پهلوی، نماد مبارزه با استبداد داخلی و استکبار بین المللی آمریکا شد و دانشگاه و دانشجو پرچمدار مبارزه با ظلم و فساد زمانه تا به امروز بوده اند.

این ظرفیت (و به تعبیر مقام معظم رهبری فرصت ) بی پایان، تاثیر خود را در دوران پرافتخار انقلاب اسلامی و پس از آن دفاع مقدس، درخشان تر از گذشته نشان داد و حماسه های بی شماری در عرصه دفاع از هویت و کیان انقلاب اسلامی و سازندگی کشور عزیزمان آفرید.

دانشجویان در دوره پس از جنگ نیز با اتکال الهی و تکیه بر توان داخلی و الگو قرار دادن شخصیت هایی چون زنده نام سعید کاظمی آشتیانی، نهضت و حرکت علمی مقدسی را آفریدند که اکنون پس از سه دهه، شاهد شکوفایی و قدرت علمی فرهنگی ایران در منطقه و جهان هستیم.

امروزه، در دورانی که جنگ های پیچیده، ترکیبی و شناختی دشمنان این مرز و بوم با میهن عزیزمان تشدید یافته و در قالب تحریم و تهدید فشارهای سنگینی را به کشور وارد می کنند، نیروی عظیم دانشجویان و جوانان متعهد، جهادگر و انقلابی باطل السحر نقشه های شوم دشمنان بوده و خواهند بود.

ان شا اله گوارا باد روز دانشجو بر همه شما دانشجویان عزیز ایران اسلامی!»

انتهای پیام

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا