مجله حوادث

کلاهبرداری از ۴۰ مستاجر با آگهی اجاره ارزان واحد مسکونی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو مرد و دو زن که با شگرد نشر آگهی اجاره آپارتمان با مبلغ کمتر از عرف بازار در یکی از سایت‌های درج رایگان آگهی اقدام به کلاهبرداری از مستاجران کرده بودند، خبرداد.

به گزارش مجله رز، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال اعلام چندین گزارش مبنی بر کلاهبرداری‌ از مستاجران در پایتخت ، موضوع رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شدند و در تحقیقات میدانی خود پی بردند، چهار نفر شامل دو زن و دو مرد با چرب زبانی و جعل اسناد چندین ملک را به ۴۰ شاکی در تهران اجاره داده و پس از دریافت پول رهن متواری شده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد:‌  کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی در نخستین گام با اقدامات اطلاعاتی، هویت کلاهبرداران حرفه‌ای را شناسایی کردند. در ادامه هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری این افراد انجام شد و متهمان در یک عملیات منسجم پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

ولی‌پورگودرزی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان  دستگیر شده، گفت: کارآگاهان با تحقیقات گسترده میدانی و همچنین در جریان بازجویی‌های انجام شده از متهمان متوجه شدند که این افراد قصد داشتند تا مجدد این اعمال مجرمانه را انجام دهند. متهمان نیز در مقر پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری با شگرد اجاره آپارتمان با قیمت کمتر از عرف بازار از ۴۰ مالباخته اعتراف کردند. این افراد آگهی خود را در یکی از سایت‌های معروف انتشار آگهی منتشر کرده بودند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهان دستگیر شده گفت:‌ متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار کارآگاهان  پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند

انتهای پیام

نمایش بیشتر

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا