اقتصادی

مناسب سازی معابر برای معلولین در هسته مرکزی شهر قم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

لیلی نیک خلق احمدی مدیر کل فنی و طراحی شهرداری قم در گفت‌وگو با آنلاین اظهار کرد: هر سال در هر منطقه شهری قم، پروژه هایی در زمینه مناسب سازی معابر تعریف می شود که امسال نیز طرح های مختلفی در مناطق مختلف شهری تعریف و ابلاغ شده است.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: طرح های تعریف شده در هر سال اجرا می شود و یا بودجه ای جهت اجرای آن برای سال آینده تخصیص می یابد.

وی افزود: مناسب سازی ورودی بوستان ها و سرویس های بهداشتی و بهسازی معابر از جمله طرح های تعریف شده است و از سویی دیگر پروژه هایی که در حال احداث است نیز باید ضوابط مناسب سازی در آنها اجرایی شود.

نیک خلق احمدی ادامه داد: ۷ کیلومتر از مسیر پیاده روی در مناطق مختلف شهری قم نیز در دست مناسب سازی است.

وی اضافه کرد: امسال کار شاخصی که شده ۱۵۰ نقطه شهری قم شناسایی شد که برای مناسب سازی ۳۲ گذرگاه در مرحله انتخاب پیمانکار برای اجرا است.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم افزود: در موضوع نصب وسایل تندرستی ویژه معلولین نیز در برخی از بوستان های شهر قم در دستور کار است.

وی با بیان اینکه نظارت مدیریت شهری بر امر مناسب سازی معابر قوی تر شده است افزود: در زمان تحویل پروژه ها نیز رعایت ضوابط مناسب سازی از سوی پیمانکار مورد ارزیابی قرار می گیرد.

نیک خلق احمدی با بیان اینکه مناسب سازی معابر در هسته مرکزی شهر قم در اولویت قرار دارد گفت: اکثر پیاده روهای معابر هسته مرکزی شهر قم انجام پذیرفته که معابر منطقه ۳۰ متری کیوانفر، خیابان ۱۹ دی‌، سه راه بازار تا چهار راه بازار نیز در اولویت ساماندهی است.

وی گفت: از شورای اسلامی شهر قم بودجه ای برای سال آینده در حال پیگیری هستیم تا برای هر منطقه بودجه ای جداگانه برای مناسب سازی معابر تخصیص یابد.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم گفت: معاونت شهرسازی شهرداری قم نیز ضوابط مناسب سازی را ابلاغ کرده که همه دستگاه ها و ساختمان ها باید مناسب سازی را مورد توجه قرار دهند و رعایت این ضوابط نیز توسط شهرداری کنترل می شود.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا