مجله علمی و پزشکی

اولین موشک پدافندی جهان با قابلیت استفاده مجدد! / عکس

پالمر لاکی، بنیانگذار این کمپانی گفته است که نمی تواند اطلاعات زیادی غیر از اطلاعات اولیه در مورد قابلیت های عملکردی Roadrunner ارائه دهد. پالمر این راکت را کوتاه تر از خودش توصیف کرده که به راحتی توسط یک فرد حمل می شود و در عین حال قادر به رسیدن به سرعت های مادون صوت بالا است.

وی در این باره گفته است: «این چیزی بین یک موشک قابل استفاده مجدد و یک هواپیمای مستقل تمام عیار است. رودرانر خود یک هواپیمای کاملاً قابل استفاده مجدد است و می توانید محموله های زیادی را روی آن سوار کنید که کاملاً قابل استفاده مجدد است».

اولین موشک پدافندی جهان با قابلیت استفاده مجدد! / عکس

لاکی گفته است که در حال حاضر نمی تواند اعلام کند که رودرانر دقیقاً با چه سرعتی حرکت کرده، یا در چه ارتفاعی می تواند پرواز کند. با این حال، او در ادامه توضیح داد که موشک او به صورت عمودی پرتاب می شود و اگر از یک حمله سالم بازگردد، در همان جایی که از آن بلند شده، فرود می آید.

کریس بروس، مدیر ارشد استراتژی، اعلام کرد که Anduril در پنج سال گذشته روی سیستم های ضد هوایی و دفاع هوایی کار کرده است. او گفت که تازه ترین فناوری های موشکی، انعطاف پذیری عملیاتی بالایی را ارائه می دهند.

پرتابه های هوایی آن ها می توانند به محض اینکه نشانه ای از خطر وجود داشته باشد فوراً به هوا فرستاده شوند و سپس در صورت اشتباه بودن هشدار، بازیابی و مجدداً استفاده شوند. بروس می گوید که رودرانرها حتی می توانند برای نظارت بر تهدیدهای بالقوه به کار گرفته شوند و سپس بر اساس تقاضا به جاهای دیگر گسیل شوند.

اولین موشک پدافندی جهان با قابلیت استفاده مجدد! / عکس

اگرچه این شرکت دفاعی، اطلاعات خاصی از قابلیت های موشک را مخفی نگه می دارد، اما لاکی به این موضوع اشاره کرده که رودرانر در دنبال کردن موشک های کروز بسیار موثر خواهد بود. بروس در این باره می گوید: «رودرانر دارای سنسورهای پردازشی داخلی است که به آن اجازه می دهد اهداف را پیدا کند، یک مسیر رهگیری بهینه را محاسبه کند و سپس آن هدف را نابود کند. اما به سیستم کنترل آتش سفارشی یا سیستم راداری خود وابسته نیست. شما می توانید آن را با هر سیستم دیگری که می خواهید با آن یکپارچه شوید، ادغام کنید تا از آن اطلاعات بگیرید. ما Lattice، موتور هوش مصنوعی خود را با بسیاری از سیستم های دفاع هوایی مختلف، با تعداد زیادی از سیستم های راداری مختلف ادغام کرده ایم».

اگر چه Anduril در حال حاضر قصد دارد پروژه خود را به عنوان یک دارایی دفاع هوایی و موشکی معرفی کند، اما آن ها اعلام کرده اند که این موشک به راحتی قابل تطبیق است. آن ها اعلام کرده اند که این موشک می تواند نقش های دیگری را نیز ایفا کند و به دلیل پیکربندی ماژولار حتی می تواند از کلاهک های انفجاری با قدرت بالا برای انجام حملات هوا به سطح استفاده کند.

اولین موشک پدافندی جهان با قابلیت استفاده مجدد! / عکس

این موشک در یک “آشیانه” چمدانی قرار می گیرد که به راحتی قابل حمل است و می تواند بر روی وسایل نقلیه زمینی، کشتی ها یا سکوهای دیگر بارگیری شود. به گفته لاکی ، در حال حاضر قیمت یک رودرانر چند صد هزار دلار است، اما انتظار می رود با افزایش تولید، این قیمت کاهش یابد.

۵۸۵۸

نمایش بیشتر

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا