مجله ورزشی

الاتحاد – سپاهان؛ پایان طلسم ۱۱ ساله در جده

سپاهان در یک دیدار مهم و سرنوشت‌ساز در جده به مصاف الاتحاد خواهد رفت.

به گزارش مجله رز، دیدار دو تیم سپاهان و الاتحاد در آخرین دیدار از گروه C رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا امشب (دوشنبه) ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه در جده برگزار می‌شود. الاتحاد از پیش صعود کرده ۱۲ امتیازی و صدرنشین جدول است و سپاهان با ۱۰ امتیاز در رده دوم قرار دارد.

نبرد صدرنشینی در جده

کلید صعود سپاهان به مرحله بعد کسب حداقل یک امتیاز در این دیدار است. باتوجه به شرایط دیگر گروه‌ها در پایان مرحله گروهی ۳ تیم برتر رده دوم گروه‌های ۵ گانه منطقه غرب، راهی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند.

ژوزه مورایس با تمام نفرات خود مقابل الاتحاد قرار خواهد گرفت و تنها امید نورافکن به دلیل مصدومیت نمی‌تواند در لیست ۱۸ نفره تیمش قرار بگیرد. او به همراه کاروان سپاهان به عربستان سفر کرد تا در کنار تیمش باشد. در مقابل وضعیت برای گایاردو، سرمربی جدید الاتحاد چندان مناسب نیست.

الاتحاد - سپاهان؛ پایان طلسم ۱۱ ساله در جده

انگولو کانته و کریم بنزما دو ستاره تیم الاتحاد به دلیل مصدومیت دیدار امروز تیمشان را از دست دادند. بنزما در آخرین دیدار تیمش دچار کشش از ناحیه عضله خلفی شد و بین هفت تا ۱۰ روز به استراحت مطلق و طی کردن دوره درمان نیاز دارد تا بتواند به میادین بازگردد. نکته جالب اینکه بنزما پیش از در بازی رفت نیز آسیب دید و به اصفهان نیامده بود. همچنین شنیده می‌شود رومارینیو نیز دچار مصدومیت شده و مشخص نیست او در این دیدار به میدان می‌رود یا خیر.

بازگشت مورایس به عربستان

سرمربی پرتغالی سپاهان که سابقه هدایت الهلال را در کارنامه خود دارد و با این تیم به قهرمانی لیگ عربستان نیز رسیده، دوباره به عربستان برگشت تا این بار مقابل الاتحاد قرار بگیرد. او در رابطه با این دیدار عنوان کرد «به عربستان آمدیم تا به هدفمان برسیم. همه درها باز است تا بتوانیم به مرحله بعد برویم. اگر انجامش دهیم خوشحال می‌شویم و اگر نه به سال بعد فکر می‌کنیم. می‌دانم فردا چه تیمی‌ پیروز می‌شود اما باعث افتخار است در برابر این تیم بازی کنیم. آن‌ها سخت یا آسان باکیفیت هستند و ما هم باید با کیفیت کار کنیم. فرقی ندارد چند گل می‌زنید یا می‌خورید. باید خوب کار کنیم.»

طلایی‌ پوشان اصفهان با صعود از این گروه طلسم یازده ساله‌شان یعنی صعود به مرحله حذفی را می‌شکنند. آن‌ها کار دشواری در جده خواهند داشت اما مصدومان مختلف تیم عربستانی سپاهان را امیدوار کرده است تا در این دیدار نمایش قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارند. پیروزی مقابل الاتحاد نیز سپاهان را صدرنشین به مرحله بعدی مسابقات می‌فرستد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا