مجله حوادث

طوفان در اسپانیا چندین کشته و زخمی برجای گذاشت

طوفانی موسوم به «برنارد» در اسپانیا دو کشته و چندین زخمی برجای گذاشته است.

به گزارش مجله رز به نقل از آناتولی، سرویس‌های اورژانس منطقه «اندلس» روز گذشته (دوشنبه) اعلام کردند که طوفان برنارد، جنوب اسپانیا را درنوردید و باعث تلفات جانی، زخمی شدن چندین تن و حدود ۲۰۰۰ مورد حادثه خسارت‌آور شد.

این طوفان غیرمعمول که باد و باران های شدید را به همراه داشت، اواخر یکشنبه شب و اوایل صبح روز گذشته به اوج تخریب خود رسید.

یکی از قربانیان در استان «اوئلوا» در این کشور در حال رانندگی بوده که رانش زمین باعث شد خودروی وی از جاده منحرف شود.

مقامات همچنین گمان می‌کنند که مرد دیگری نیز در شهر «کوردوبا» پس از برخورد ورقه فلزی با وی جان باخته است.

در همین حال، چندین تن دیگر هم بر اثر سقوط درختان در سراسر منطقه اندلس زخمی شده‌اند.

در چندین نقطه، سرعت وزش باد به بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده است. همچنین ویدئوهای منتشرشده نشان می دهند که باد توانسته است درختان را از ریشه بکند.

سرویس هواشناسی اسپانیا روز گذشته اعلام کرد که طوفان، متفاوت از آنچه آنها فکر می کردند، عمل کرده و بسیار شدید بوده است.

دانشمندان مدت‌هاست هشدار داده‌اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت‌های فسیلی است، وقوع حوادث طبیعی همچون سیل و طوفان در برخی از نقاط جهان و همچنین توالی موج‌های گرما و خشکسالی را در نقاطی دیگر به مراتب بیشتر، شدید و کشنده‌تر می‌کند. این دانشمندان سال‌هاست که می‌گویند دولت‌ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدامات جدی انجام دهند.

هشت سال گذشته داغ‌ترین سال‌های ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همچنین طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده نیز تقریبا به طور قطع گرم‌ترین سالی بوده که تاکنون ثبت شده است و در همین حال دوره بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم‌ترین دوره ثبت‌شده خواهد بود.

اسپانیا در ماه گذشته با آب و هوای بسیار غیرعادی روبرو بوده است. در اوایل ماه اکتبر، بیشتر مناطق این کشور با موج گرمای بی‌سابقه اکتبر که هفته‌ها به طول انجامید، دست و پنجه نرم می کرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا