مجله ورزشی

تخلف ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در پرونده خودرو‌های لاکچری فوتبالیست‌ها؟

آفتاب‌‌نیوز :

طبق برآوردها می‌توان گفت در ماجرای پاداش حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی تخلفی 1500 میلیارد تومانی صورت گرفته است.

روز گذشته محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع تیم ملی افشا کرد با حواله خودرویی که به عنوان پاداش جام جهانی دریافت کرده بود اتومبیلی وارد کرده که قیمتش 100 میلیارد تومان است. این اظهارات کنعانی‌زادگان موجی از واکنش مردم را در فضای مجازی برانگیخته است. همین‌طور عده بسیار زیادی خواستار شفاف‌سازی در این زمینه از سوی مقامات مسئول شدند.

چندی پیش اعتمادآنلاین در گزارشی اختصاصی افشا کرد که 14 نفر خارج از ضوابط حواله خودرو دریافت کرده‌اند. اعتمادآنلاین از مقامات فدراسیون درخواست کرد با انتشار لیست نفراتی که حواله خودرو دریافت کرده‌اند به این مساله پاسخ دهد. با این حال فدراسیون پاسخی ارائه نکرد. دوشنبه هفته پیش مجری برنامه فوتبال برتر ضمن اشاره به این گزارش گفت تعداد کسانی که خارج از ضوابط خودرو وارد کرده‌اند 15 یا 16 نفر است.

فدراسیون فوتبال بلافاصله بعد از آن برنامه در بیانیه‌ای اظهارات مجری صداوسیما را «متلک» خواند اما پاسخ مشخصی در مورد این شائبه نداد. کمااینکه در ماه‌های گذشته نیز هر بار بحث لیست کسانی که حواله خودرو دریافت کرده‌اند به میان آمده توضیحی نداده یا مهم‌تر از همه لیست نفرات را منتشر نکرده است.

پاداش حواله واردات خودرو قولی است که معاون رئیس‌جمهور بعد از صعود تیم ملی در جام جهانی در رختکن تیم ملی با پیشنهاد رئیس وقت فدراسیون فوتبال شهاب‌الدین عزیزی خادم به ملی‌پوشان داد و قرار شد کسانی که در صعود تیم ملی نقش داشتند از آن بهره‌مند شوند. اما علاوه بر اینکه رئیس فدراسیون وقت، سرپرست وقت تیم ملی، سرمربی و دو مربی تیم ملی یعنی اسکوچیچ، باقری و هاشمیان این پاداش را دریافت نکردند نام عده‌ای که در صعود تیم ملی نقشی نداشتند وارد لیست شد.

حال با اظهارات حسین کنعانی‌زادگان در مورد قیمت ماشینی که وارد کرده مشخص می‌شود پرونده حواله‌های خودرو بابت پاداش صعود به جام جهانی رقمی چند هزار میلیارد تومانی را در بر می‌گیرد که قطعاً باید درباره آن شفاف‌سازی شود. با یک جمع‌بندی ساده می‌توان گفت رقم خودروهایی که بازیکنان وارد کرده‌اند نزدیک به سه هزار میلیارد تومان است. و اگر 14 یا 15 نفر خارج از ضابطه خودرو وارد کرده باشند تخلفی 1500 میلیارد تومانی صورت گرفته است.

آیا شائبه تخلف 1500 میلیارد تومانی چیزی است که بتوان به‌راحتی از کنار آن گذشت یا با یک بیانیه سر و ته آن را هم آورد؟ آیا نهادهای نظارتی و قضایی، نمایندگان مجلس یا خود دولت نمی‌خواهند به این مساله ورود کنند؟ آن هم در شرایطی که افکار عمومی به‌شدت نسبت به این مساله حساس شده‌اند و منتظرند لیست کسانی که حواله خودرو دریافت کرده‌اند منتشر شود؟ اینکه چرا فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش چنین کار ساده‌ای را مدام به تعویق می‌اندازند یا در مقابل آن مقاومت می‌کنند بسیار عجیب و سوال‌برانگیز است.

نمایش بیشتر

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا