مجله حوادث

اوچا: آسیب‌دیدگان از زلزله هرات به پناهگاه‌های محکم‌تری برای زمستان نیاز دارند

دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد (اوچا) روز گذشته (پنج‌شنبه) تاکید کرد: خانواده‌ها و افراد آسیب‌دیده از زمین‌لرزه‌های اخیر در هرات به پناهگاه‌های پایدار و محکم‌تری برای زمستان نیاز دارند.

به گزارش مجله رز، این سازمان برآورد کرده است که برای کمک به ۱۱۴ هزار نفر از آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه‌های هرات دست‌کگم به ۹۳.۶ میلیون دلار بودجه نیاز است.

«دانیل پیتر اندریس»، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل که به تازگی از مناطق آسیب‌دیده از زلزله هرات بازدید کرده بر حمایت از تلاش‌های اولیه برای کمک به این آسیب‌دیدگان تاکید کرده است.  

اوچا گفت که تیم‌های بشردوستانه در محلات آسیب‌دیده حضور دارند. 

اوچا همچنین اعلام کرد که بیش از ۶۶ هزار نفر در چندین استان هرات در زمین‌لرزه آسیب دیده‌اند.

در تازه‌ترین گزارش اوچا آمده است که شهرستان انجیل، بدترین آسیب را از زمین‌لرزه‌های اخیر دیده اما با ارزیابی‌ها، شمار تلفات و خسارت‌ها افزایش می‌یابد.  

این سازمان گفته است: بازماندگان زمین‌لرزه، خانه، اموال و معیشت خود را از دست داده‌اند. چادرها و سایر اقلام غیرخوراکی از جمله پتو و لباس گرم به آن‌ها ارائه می‌شود تا به‌ عنوان بخشی از واکنش اولیه بشردوستانه از آن‌ها محافظت فوری صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

اوچا همچنین گفته است: سازمان‌های بشردوستانه همچنین آب، تجهیزات و مراقبت‌های بهداشتی اضطراری را ارائه می‌دهند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز روز گذشته (پنج‌شنبه) اعلام کرد: برای فراهم کردن خدمات بهداشتی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه هرات، به ۷.۹ میلیون دلار بودجه نیاز است و این بودجه برای ارائه خدمات بهداشتی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه هرات در شش ماه آینده است.  

به گزارش ایندیپندنت، این سازمان اظهار داشت که زمین‌لرزه‌های متعدد روستاها را در هرات کاملا تخریب کرده و هزاران نفر را آواره کرده است. این سازمان افزود بسیاری از خانواده‌های آواره به کمک‌های فوری بشردوستانه نیاز دارند.  

بر اساس گزارش اولیه سازمان جهانی بهداشت، دست‌کم ۴۰ مرکز بهداشتی در ۹ شهرستان آسیب‌ دیده‌اند. 

زمین‌لرزه‌های متعدد در استان هرات، افزون بر تلفات جانی، خسارت‌های هنگفت مالی نیز برجای گذاشتند. بیشتر خانه‌ها در استان هرات تخریب شده‌اند و مردم از ترس وقوع زلزله‌، بیرون از خانه‌هایشان و زیر چادرها زندگی می‌کنند. 

اوچا اعلام کرد که ۱۴۸۰ نفر در زمین‌لرزه‌های هرات جان باخته‌اند و نیمی از این کشته‌شدگان، زن بوده‌اند و همچنین دو هزار نفر نیز مجروح شده‌اند. با این حال برخی رسانه‌های خبری در آخرین گزارش‌ها شمار جان‌باختگان این زلزله‌ها را حدود ۲۵۰۰ تن اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

بخش مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی نقل و انتقال داستان‌های پنهان در پشت پرده رویدادها هستم. با استفاده از زبانی شیوا و جذاب، به توصیف و تفسیر وقایع می‌پردازم تا خوانندگان را به دنیای پنهان و پر هیجان حوادث کشانده و آنها را با آثار و پیامدهای آنها آشنا سازم.
دکمه بازگشت به بالا