اقتصادی

خط قرمزهای امروز مقاومت – مجله رز

یازده روز از عملیات ۷ اکتبر حماس در سرزمین های اشغالی می گذرد، عملیاتی که چنان رژیم وحشی صهیونیستی را به واکنش واداشته که تاکنون نزدیک به ۴۰۰۰ فلسطینی را در نواز غزه با بمباران های بیرحمانه به شهادت رسانده و ارتش ۵۰۰ هزار نفری خود را در پشت مرزهای غزه برای عملیات زمینی آماده باش نگاه داشته است.

به گزارش مجله رز، « خط قرمزهای امروز مقاومت » عنوان یادداشت سردبیر روزنامه خراسان، دکتر سید علی علوی است که در ادامه آمده است:

یازده روز از عملیات ۷ اکتبر حماس در سرزمین های اشغالی می گذرد، عملیاتی که چنان رژیم وحشی صهیونیستی را به واکنش واداشته که تاکنون نزدیک  به ۴۰۰۰ فلسطینی را در نواز غزه با بمباران های بیرحمانه به شهادت رسانده و ارتش ۵۰۰ هزار نفری خود را در پشت مرزهای غزه برای عملیات زمینی آماده باش نگاه داشته است. آن طوری که قابل پیش بینی بود رژیم صهیونیستی با تمرکز بر هولوکاست سازی و مظلوم نمایی رسانه ای قصد دارد که جهان را آماده هر اقدامی علیه فلسطینیان، از نسل کشی و کوچ اجباری تا حذف مقاومت از منطقه نماید به گونه ای که اینک پس از ۱۱ روز از کشتار غیرنظامیان و نسل کشی آشکار و اقدام به کوچ اجباری از شمال به جنوب غزه با بمباران های وسیع و بی رحمانه غیر نظامیان آن هم در مقابل چشم همه جهانیان، با کارشکنی آمریکا و انگلیس و فرانسه نه تنها قطعنامه پیشنهادی روسیه برای آتش بس در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب نمی رسد بلکه رژیم صهیونیستی خود را آماده برای عملیات زمینی در غزه نشان می دهد.

اگرچه صهیونیست ها در عملیات روانی و رسانه ای خود چنان القا کردند که از همان روزهای اول قرار است عملیات زمینی در غزه را  آغاز کنند اما به نظر می رسد واقعیت های میدان، اعم از موقعیت رزمی پایدار حماس در نوار غزه و همچنین عملیات های حساب شده حزب الله در شمال سرزمین های اشغالی و مواضع برخی کشورها و مجامع حقوق بشری، صهیونیست ها را وادار کرده به رغم  فشارهای داخلی به نتانیاهو برای عملیات زمینی، در پشت دروازه های غزه فعلا متوقف بمانند.

اما صهیونیست ها چه در سر دارند؟

از حذف مقاومت در منطقه اعم از لبنان و سوریه تا سرزمین های اشغالی، ازکوچ اجباری فلسطینیان از نوار غزه همچون روز نکبت در ۱۹۴۸ تا حذف حماس از غزه و سپردن اداره غزه به تشکیلات خودگردان ابومازن مشابه شرایطی قبل از سال ۲۰۰۷، سناریوهایی است که رسمی و غیررسمی مطرح شده است. در واقع در این که صهیونیست ها با هولوکاست سازی عملیات طوفان الاقصی می خواهند جامعه جهانی را متقاعد به هر اقدامی حتی تولد خاورمیانه جدید نمایند، شکی نیست اما چیزی که به طور قطع می توان گفت این است که متغیر اصلی در آن چه استراتژی آتی رژیم صهیونیستی را تعیین خواهد کرد، واکنش جبهه مقاومت است.در واقع اگر رژیم صهیونیستی با میدان داری شرکای خود بالاخص آمریکا و القای ترس بتواند جریان مقاومت و کشورهای اسلامی را منفعل کند، بدترین سناریوها نیز در این برهه زمانی محتمل خواهد بود لذا به نظر می رسد هوشیاری جریان مقاومت در این مقطع از اهمیت حیاتی برخوردار است.

بر این اساس است که رهبر انقلاب روز گذشته با تأکید بر این که دولت غاصب صهیونیستی به علت این جنایات قطعاً باید محاکمه شود، دولت آمریکا را مسئول سیاست‌های رژیم غاصب دانستند و افزودند: «بر اساس اطلاعات متعدد، سیاست گذار و تنظیم‌کننده سیاست جاریِ این روزهای رژیم صهیونیستی، آمریکایی‌ها هستند و آمریکا در این قضیه مسئول است و باید مسئولیت خود را بشناسد.» رهبر انقلاب با تأکید بر این که بمباران‌ها باید فوراً قطع شود، اجتماعات ملت‌های مسلمان در کشورهای اسلامی و حتی غیرمسلمانان در آمریکا و اروپا را نشانه عصبانیت جدی ملت‌ها از جنایات رژیم صهیونیستی برشمردند و گفتند: «اگر این جنایات ادامه پیدا کند، مسلمانان و نیروهای مقاومت بی‌تاب می‌شوند و دیگر کسی نمی‌تواند جلوی آن ها را بگیرد. این واقعیت را باید بدانند و این توقع را مطرح نکنند که نگذارید فلان گروه فلان کار را انجام دهد.»

در واقع از مواضع صریح روز گذشته رهبر انقلاب که دومین موضع گیری ایشان پس از عملیات طوفان الاقصی است چند نکته مهم به عنوان خط قرمزهای جبهه مقاومت قابل برداشت است:

۱.ادامه بمباران های وسیع  وحشیانه و کوری که مردم غزه را هدف قرارداده و منجر به تلفات غیر نظامیان می شود، باید سریعا متوقف شود.

۲.ورود زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه با رویکرد کوچ اجباری فلسطینیان خط قرمز مقاومت است.

۳.تلاش برای حذف حماس در غزه و جایگزینی با هر ساختاری همچون تشکیلات خودگردان خط قرمز جریان مقاومت است.

خط قرمزهایی که به نظر می رسد؛
اولا بی توجهی به آن ها طبیعتا واکنش سخت جبهه مقاومت را در پی خواهد داشت که می تواند به لحاظ امنیتی و اقتصادی بسیار پرهزینه تر از عملیات ۷اکتبر برای رژیم صهیونیستی  و دولت نتانیاهو باشد.

ثانیا طرف آمریکایی به عنوان اصلی ترین حامی و سیاست گذار  این روزهای رژیم صهیونیستی باید نسبت به رد شدن رژیم صهیونیستی از این خط قرمزها قبول مسئولیت کند و بداند که جهان اسلام و جبهه مقاومت، آمریکا را در اقدامات وحشیانه این روزهای رژیم صهیونیستی در نوار غزه شریک جرم می داند و طبیعتا ایالات متحده باید هزینه های این شراکت را در نظر داشته باشد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا