ترکیب گران‌قیمت لیمو و طالبی به بازار عرضه می‌شود

کشاورزان ژاپنی با ترکیب دو میوه، یک میوه جدید به نام لیمو‌طالبی ابداع کرده‌اند که علاوه‌بر شیرینی، اندکی ترش است و فقط ۳ هزار و ۸۰۰ عدد از آن فروخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، طالبی یک میوه محبوب تابستانی است که با طعم شیرین خود در آب وهوای گرم دلچسب است؛ اما اکنون کشاورزان طعم دیگری به آن اضافه و یک میوه کاملا جدید به نام «لیمو‌طالبی» رادر بازار‌های ژاپن عرضه کرده‌اند.

این نام در نتیجه ترکیب ملون و لیمو با یکدیگر ساخته شده و میوه حاصل نیز علاوه طعم شیرینی اندکی هم ترش است. ظاهر میوه نیز مانند هندوانه است، اما خط‌های سبز تیره روی آن وجود ندارد و داخل آن سفید است.

با وجود آنکه وزن لیمو طالبی فقط ۳.۳ تا ۴.۴ پوند است، اما قیمت آن ۳۲۱۸ ین یا ۲۳.۳۰ دلار است. علاوه‌برآن لیمو طالبی برای بازه زمانی کوتاهی در بازار عرضه و در ماه آگوست سال جاری فقط ۳ هزار و ۸۰۰ دانه از آن در ساپارو، هوکایدو فروخته می‌شود.

این میوه عجیب در ۵ مزرعه در شهر فورانو که برای کشت هندوانه در ژاپن مشهور است، کشت می‌شود. هنوز مشخص نیست کشاورزان چگونه لیمو‌طالبی را ابداع کرده‌اند؛ اما به طور معمول هیبرید میوه‌ها با استفاده از روش‌های مختلف انجام می‌شود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا