اقتصادی

سرمایه گذاری صنعتی در استان زنجان ۱۷۰ درصد رشد یافت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مجید گلشنی روز سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت صنایع استان، افزود: طی ۲ ماهه نخست سال جاری، میزان واحدهای صنعتی راه اندازی شده در این استان نسبت به مدت مشابه قبل ۴۳ درصد رشد یافته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در این مدت ۳۰ مورد پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی استان صادر شده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۱ مورد بوده است.

گلشنی با اشاره به رشد سرمایه گذاری صورت گرفته در این مدت، یادآور شد: ۱۰ هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای راه اندازی این واحدها صورت گرفته است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال بود.

وی تصریح کرد: یک هزار و ۸۹۴ نفر در این واحدها مشغول به کار شده اند و در مجموع اشتغالزایی صنعتی نسبت به سال گذشته ۶۰۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۱۶ واحد از واحدهای صنعتی راه اندازی شده در شهرستان زنجان قرار دارد که با سرمایه گذاری بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال زمینه اشتغالزایی هزار و ۳۶۸ نفر را فراهم کرده است.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا