کسب و کار محلیمجله عمومی

چرا به نرم افزار آنتی ویروس نیاز دارید؟

چرا به نرم افزار آنتی ویروس نیاز دارید؟

به نقل از نیک نود آنتی ویروس ها امروزه نقش حفاظتی بسیار مهمی را برای رایانه های ما دارند. این نرم افزار های امنیتی سیستم شما را از ورود بدافزارها، ویروس ها و برنامه های مخرب حفظ می کند. این برنامه ها به صورت ناگهانی و با یک اشتباه کوچک می توانند به دستگاه شما راه پیدا کنند و مسبب مشکلات نرم افزاری داخل سختی دستگاه شما شوند.

در دنیای وابسته به تکنولوژی امروز، اثرات مخرب ویروس ها همه کاربران عادی و متخصص را به انتخاب آنتی ویروس مناسب وا داشته است. بنابراین در این مقاله تلاش کرده ایم یک نقشه راه مناسب برای نصب رایگان و بدون هزینه این نرم افزار های حفاظتی، برای شما آماده کرده ایم.

 خرید eset : دقیقا همانطور که از اسم این نرم افزار های محبوب پیداست، آنتی ویروس ها در درجه اول وظیفه جلوگیری از ورود ویروس ها و عوامل مخرب به کامپیوتر شما را دارند. ممکن است بنا به شرایطی مانند ورود ویروس قبل از نصب آنتی ویروس و یا غیر فعال بودن مقطعی آن ها، دستگاه شما آلوده باشد.

این نرم افزار ها با کمک هسته مرکزی آن ها که مانند موتور جستجوی آن ها است، در مدت زمان کوتاهی تمام لایه ها و قسمت های سیستم را بررسی میکنند و به پاکسازی سیستم می پردازند. یکی دیگر از قابلیت های این محافظان پر قدرت آن است که به کمک بانک اطلاعاتی، که شرکت های سازنده همیشه آن ها را به روز نگه می دارند، می توانند شناسه های همه فایل ها را شناسایی کنند. اگر شناسه ای ناآشنا و یا مشکوک برخورد کنند آن فایل را برای کاربر مشخص می کنند و اخطار می دهند.

 فرق بین لایسنس اورجینال نود 32 و سرور ایران: شاید شما به عنوان کاربر عادی دوست داشته باشید بدانید ویروس چیست و عملکرد آن به چه صورت است. اگر بخواهیم به طور مختصر عنوان کنیم باید بگوییم که ویروس برنامه های نرم افزاری مخربی است که هدف آن ایجاد مشکل و اختلال در عملکرد عادی سیستم شما است. اکنون که این مقاله نگارش می شود، می توان گفت در حالت کلی دو نوع ویروس وجود دارد. ویروس های جهنده و ویروس های راکد.

همانطور که از اسم این دو نوع ویروس مشخص است نوع راکد آن قدرت تکثیر ندارد و فقط به بازکردن فایل یا لینک سیستم را آلوده می کنند. اما ویروس جهنده به صورت خودکار با اتصال یک دیوایس آلوده مانند فلش یا سی دی می توانند سیستم های دیگر را درگیر کنند. حال که کمی با ویروس ها و عملکرد تخریبی آن ها آشنا شده اید، متوجه ضرورت و لزوم آنتی ویروس ها برای مقابله با بدافزار های مخرب شده اید.

 یکی از بهترین آنتی ویروس های موجود در بازار آنتی ویروس  نود32 است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که زمان یا حوصله برای نصب برنامه های جدید روی کامپیوتر خود ندارید مشاوران و متخصصان مرکز خدمات رایانه ای کامکو آماده و مشتاق برای حل این مشکل شما هستند. اگر هم تمایل دارید خودتان آن را نصب کنید با ما همراه باشید.

 بعد از دانلود ضد ویروس از یک سایت معتبر و فایل دانلودی را از حالت فشرده خارج سازید. پیش از شروع فرایند نصب، توجه داشته باشید که لایسنس های اورجینال و اصلی آنتی ویروس eset فقط از سایت اصلی خودش فعال می شوند. بنابراین برای دریافت یوزرنیم و پسورد به سایت های دیگر مراجعه نکنید.

 بسیار مهم و ضروری است که شما در سیستم خود از یک آنتی ویروس خوب و قوی بهره مند باشید، در رابطه با امنیت سیستم و همچنین حفاظت از آن، نرم افزارهای آنتی ویروس امری اجتناب ناپذیر هستند. واقعا سپر دفاعی یک کامپیوتر و یا لب تاپ در برابر این طیف وسیع از ویروس ها، نرم افزارهای تروجان ها، بوت نت ها، rootkit، ransomware چه چیز می تواند باشد؟ قطعا آنتی ویروس گزینه اول در خصوص این موضوع است. داشتن یک آنتی ویروس کارآمد در واقع حکم مرگ و زندگی را برای هر کامپیوتری چه در حوزه سیستم های خانگی و چه در خصوص سیستم های یک کسب و کار را دارد(در کسب و کارها که اهمیت آنتی ویروس صد چندان می شود). همان طور که مطلع هستید اینترنت مکانی امن ابدا نبوده و نیست و حتی کاربران بسیار خبره و ماهر هم ممکن است قربانی ویروس ها و دانلود برنامه های آلوده به ویروس و کدهای مخرب از اینترنت شوند. کامپیوترهای شما در مقابل نرم افزارهای تروجان ها، بوت نت ها، rootkit، ransomware، با تنوع و بسیار زیادی که در حال تولید هستند، ایمن نیستند. برخی ویروس ها بصورت باج افزار که کلیه اطلاعات سیستم را Encrypt کرده و برای Decrypt کردن آن باید یک مبلغی هنگفتی تحت عنوان باج به سازنده یا سازندگان این ویروس پرداخت شود و یا دسترسی سیستم ها را از طریق اینترنت در اختیار طراحان ویروس قرار می دهد و بسیاری از موارد دیگر. فقط کافیست یکی از سیستم ها که در شبکه قرار گرفته است آلوده به ویروس شود و ما بقی ماجرا را خودتان حدس بزنید. گذشته از توقف و از بین بردن ویروس ها، آنتی ویروس قابلیت های بسیار زیاد دیگری هم دارند از جمله آن Firewall است که تا حدود زیادی تضمین کننده امنیت و حفاظت از اطلاعات ارزشمند کامپیوترها و سرورها است.

اصلی ترین دلیل نصب نرم افزارهای آنتی ویروس بر روی سیستم های شما جلوگیری از آلوده شدن سیستم ببه انواع و اقسام ویروس ها است. قدرت و شدت برخی ویروس ها تاحدی است که می تواند سیستم ها را کاملا فلج کند. با وجود یک نرم افزار آنتی ویروس خوب و قدرتمند شما با خیالی آسوده تر می توانید در محیط ناامن اینترنت به گشت و گذار بپردازید و از سایت های مختلف بازدید نمایید.از دسترسی هکرها به اطلاعاتی مهم که در سیستمتان ذخیره کرده اید از جمله اطلاعات حساب بانکی جلوگیری به عمل می آورد. فایروال قوی ای که آنتی ویروس در اختیار دارد هرگونه اتصال های ورودی غیرمجاز به کامپیوتر شما را مسدود می کند و به خوبی از دام هایی که هکر ها در سیستم شما پهن می کنند جلوگیری به عمل می آورد.(البته نه بصورت 100 در 100 ولی تا حد واقعا قابل توجهی امنیت سیستم را فراهم می کند)

آنتی ویروس ها قابلیت های بسیار زیاد دیگری را دارا هستند. در برخی آنتی ویروس ها شما می توانید اجرای یک Application خاص را برای گروهی از کاربران یا کلیه کاربران شبکه محدود و مسدود کنید و زمانی که کاربران اقدام به اجرای آن برنامه ها میکنند با پیغام عدم دسترسی و مجوز برای اجرای آن برنامه مواجه می شوند که این قابلیت می تواند بسیار به امنیت شبکه سازمان شما کمک کند(این قابلیت اکثرا در شرکت ها پیاده سازی می شود و تا به حال بنده با این موضوع برخوردی نداشتم که در یک سیستم خانگی همچین پالیسی هایی اعمال شده باشد).به عنوان مثال می توانید فیلتر شکن ها را در آنتی ویروس معرفی کنید که کاربران قادر به اجرای فیلتر شکن در کامپیوترها نباشند. و یا در سیستم های شرکت برنامه هایی نصب شده اند که باید بنا به دلایلی حذف شوند.اگر تعداد کلاینتهای موجود در شرکت بسیار زیاد باشد طبیعتا این عمل تبدیل به یک پروژه می شود و زمان زیادی را تلف می کند که می توان آن برنامه را به انتی ویروس معرفی و سپس خواهید که از اجرای برنامه جلوگیری به عمل خواهد آمد.

با کمک آنتی ویروس به سادگی میتوانید دسترسی کاربران را به هر سایتی که مدنظر دارید مسدود و جلوگیری کنید.

آنتی ویروس ها به خوبی می توانند سیستم های کاربران را از وب سایت هایی که بازدید می کنند و ایمیل هایی که به دست آنها رسیده و مشاهده می کنند حفاظت کند و چنانچه اگر وب سایت و یا ایمیلی آلوده به ویروس یا هر کد مخربی باشد، به کاربر اجازه مشاهده آن وب سایت یا ایمیل را نخواهد داد.

قابلیت های آنتی ویروس ها بیشتر از آن چیزی است که در این مقاله بدان ها اشاره شد، در سیستم های مربوط به شرکت ها و کسب و کارها اصلا نمی توان اهمیت آنتی ویروس را نادیده گرفت آنتی ویروس ها در کسب و کارها واقعا خدمت ارزشمندی را ارائه می دهند که تا حدودی خیال مدیران و مهندسین شبکه را از بابت امنیت سرورها و کامپیوترها راحت می کند(امنیت در سطوح کسب و کارها و شرکت ها به پارامترهای زیادی بستگی دارد). و در آخر اینکه این لطف را در حق خودتان کنید و نصب یک آنتی ویروس قوی و کارآمد را در سیستم تان را بی اهمیت به حساب نیاورید و حتما مبادرت به نصب این برنامه کنید و همیشه آن را Update و بروزرسانی کنید(آنتی ویروس بدون Update به هیچ دردی نمی خورد).

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا