کسب و کار محلیمجله علمی و پزشکی

هزینه عمل اسلیو معده در بیمارستان الزهرا اصفهان

عمل اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده که به آن اسلیو گاسترکتومی نیز گفته می شود، یک روش جراحی چاقی است. در عمل بای پس معده با لاپاراسکوپی در اصفهان؛ پزشک متخص بخش بزرگی از معده شما را برمی دارد و یک “آستین” باریک به جا می گذارد. کاهش معده به کاهش کالری و کاهش سیگنال های گرسنگی کمک می کند. این جراحی برای کمک به افراد مبتلا به چاقی شدید بالینی برای کاهش وزن موثر ارائه شده است.

کاهش اندازه معده یک راه ساده برای محدود کردن مقدار غذایی است که می توانید در یک جلسه بخورید و باعث می شود سریعتر احساس سیری کنید. اما هدف دیگری نیز دارد: میزان هورمون های گرسنگی که معده شما می تواند تولید کند را کاهش می دهد.این به کاهش اشتها و هوس های شما کمک می کند و ممکن است به جلوگیری از تکانه هایی که باعث می شود افراد وزن از دست داده را دوباره به دست آورند، کمک کند.

جراحی اسلیو معده به درمان چه شرایط پزشکی کمک می کند؟ جراحی اسلیو معده یک درمان جراحی برای چاقی و شرایط پزشکی مرتبط با چاقی است. این فقط برای افراد واجد شرایطی ارائه می شود که دارای شرایط پزشکی جدی مرتبط با چاقی خود هستند یا در معرض خطر بالای ابتلا به آنها هستند.جراحی اسلیو معده توسط بهترین جراح بای پس در اصفهان می تواند بیماری ها را بهبود بخشد و گاهی اوقات آنها را از بین ببرد، از جمله: مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2. فشار خون بالا و بیماری فشار خون بالا. هیپرلیپیدمی (کلسترول بالا) و بیماری شریانی. بیماری کبد چرب غیر الکلی و استئاتوهپاتیت. سندرم هیپوونتیلاسیون چاقی و آپنه انسدادی خواب.درد مفاصل و آرتروز.

آیا اسلیو معده مطمئن است؟

خطرات جراحی اسلیو معده بسیار کمتر از خطرات چاقی و بیماری های مرتبط با آن است. همچنین نسبت به سایر عمل های رایج، از جمله برداشتن کیسه صفرا و تعویض مفصل ران، میزان عوارض کمتری دارد. اکثر روش های اسلیو معده با تکنیک های جراحی کم تهاجمی انجام می شود.که به معنی درد کمتر ناشی از برش ها و بهبودی سریعتر است.

چه چیزی شما را برای جراحی اسلیو معده واجد شرایط می کند؟

برای واجد شرایط بودن، شرایط عمومی عبارتند از: داشتن چاقی شدید (کلاس III). این با BMI (شاخص توده بدنی) شما تعیین می شود که با وزن و قد شما و شرایط سلامتی مرتبط شما محاسبه می شود. چاقی کلاس III یعنی BMI 40 یا بالاتر،یا BMI حداقل 35 با حداقل یک بیماری مرتبط. اینکه قبل از جراحی تلاش کرده اید اما موفق نشده اید وزن خود را کاهش دهید.

ممکن است لازم باشد قبل از اینکه شرکت بیمه شما جراحی شما را تایید و تحت پوشش قرار دهد، سه تا شش ماه را در یک برنامه کاهش وزن تحت نظارت پزشکی صرف کنید.اینکه از نظر جسمی و روحی برای عمل جراحی و روند بهبودی آماده باشید. قبل از واجد شرایط شدن برای جراحی کاهش وزن، با تیمی از متخصصان تغذیه، روانشناسان و سایر متخصصان پزشکی برای مشاوره و غربالگری ملاقات خواهید کرد و پاسخ سوالات متداول بای پس معده را از آنها خواهید شنید.

قبل از جراحی اسلیو معده باید چه کرد؟

اگر غربالگری سلامت خود را گذرانده اید و واجد شرایط جراحی اسلیو چاقی هستید، مرحله بعدی یک رژیم غذایی مایع دو هفته ای خواهد بود. جراح شما دستورالعمل های خاصی را به شما می دهد که باید دنبال کنید. هدف از بین بردن مقداری از چربی شکم و کبد است تا عمل جراحی ایمن تر شود.از شما خواسته می شود تا 12 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید یا ننوشید. این برای اطمینان از خالی بودن معده در طول عمل است. باقی ماندن غذا یا مایعات در معده در طول جراحی می تواند عوارض جانبی ناخوشایند یا حتی خطرناکی ایجاد کند.

جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

اغلب اوقات، اسلیو گاسترکتومی با جراحی لاپاراسکوپی یا رباتیک انجام می شود. این بدان معناست که به جای ایجاد یک برش (یا برش) بزرگ برای باز کردن حفره شکمی برای دسترسی به اندام‌های شما، جراح شما این عمل را از طریق برش‌های کوچک انجام می‌دهد. این باعث بهبودی آسان تر می شود،اما برخی افراد بسته به شرایطشان ممکن است با جراحی باز خدمات بهتری دریافت کنند.

در حین جراحی اسلیو معده چه اتفاقی می افتد؟

جراح شما به شما بیهوشی عمومی می دهد، بنابراین در طول عمل خواب خواهید بود. جراح شما یک برش کوچک در شکم شما ایجاد می کند (طول حدود 1/2 اینچ) و یک پورت را وارد می کند. آنها گاز دی اکسید کربن را از طریق درگاه پمپ می کنند تا شکم شما را بزرگ کنند.سپس آنها یک دوربین فیلمبرداری کوچک با نور (لاپاراسکوپ) را از طریق پورت قرار می دهند. دوربین درون شما را روی یک صفحه نمایش می دهد. از طریق یک تا سه برش اضافی، جراح پورت‌های اضافی را وارد می‌کند و با استفاده از ابزارهای باریک و طولانی، عمل را تکمیل می‌کند. آنها آستین معده را اندازه می گیرند،سپس با استفاده از یک منگنه جراحی، بقیه معده خود را تقسیم و جدا کنید. جراح شما باقیمانده معده را برمی دارد، سپس برش های شما را می بندد.

جراحی اسلیو معده چقدر طول می کشد؟

در مقایسه با سایر روش های جراحی کاهش وزن، گاسترکتومی اسلیو یک عمل نسبتا کوتاه و ساده است. حدود 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. ممکن است جراح شما همچنان بخواهد که یک تا دو روز پس از آن در بیمارستان بمانید. بدین ترتیب،آنها می توانند به مدیریت درد و هرگونه عوارض جانبی موقت جراحی مانند حالت تهوع کمک کنند.

بعد از جراحی اسلیو معده چه اتفاقی می افتد؟

در هفته‌ها و ماه‌های بعد، معاینات مکرر با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود خواهید داشت. آنها پیشرفت کاهش وزن شما، شرایط سلامتی مرتبط و هر گونه عوارض جانبی جراحی را زیر نظر خواهند داشت.آنها همچنین می خواهند بدانند که آیا شما به خوبی از خود مراقبت می کنید و از دستورالعمل های سبک زندگی لازم برای حفظ سلامتی و کاهش وزن خود پیروی می کنید.

آیا بعد از جراحی اسلیو معده باید از رژیم غذایی پیروی کنم؟

در کوتاه‌مدت، باید دستورالعمل‌های رژیم غذایی سخت‌گیرانه را دنبال کنید تا مطمئن شوید که معده‌تان به خوبی بهبود می‌یابد. پس از چند ماه، ممکن است شروع به خوردن یک رژیم غذایی معمولی کنید، اما همچنان باید عاقلانه غذاهای خود را انتخاب کنید. چون نمی توانید مثل قبل غذا بخورید،شما باید مطمئن شوید که آنچه می خورید به اندازه کافی مغذی است تا نیازهای انرژی شما را تامین کند. شما مدت کوتاهی پس از جراحی شروع به مصرف ویتامین ها خواهید کرد و باید مصرف آنها را به طور دائم ادامه دهید.

زمان نقاهت پس از جراحی اسلیو معده چقدر است؟

قبل از اینکه انتظار داشته باشید کاملاً شبیه خودتان باشید یا با ظرفیت کامل به سر کار بازگردید، باید یک ماه خوب به خود بدهید. در طول این مدت، بسیاری از مردم احساس خستگی یا خستگی می کنند زیرا بدن آنها برای بهبودی کار می کند و در عین حال با کالری محدود سازگار می شود. در هفته های اولیه،شما فقط می توانید رژیم غذایی مایع را تحمل کنید. با گذشت زمان، به تدریج به سمت یک رژیم غذایی نرم و در نهایت به غذاهای جامد پیش خواهید رفت.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا