کسب و کار محلیمجله اجتماعی

مزایای استفاده از میز تلویزیون شیک چیست؟

نقش میز تلوزیون در دکوراسیون منزل

میز تلویزیون صرفا یک وسیله برای قرار دادن تلویزیون نیست و تاثیر زیادی بر دکوراسیون اطرافش دارد. تلویزیون در دکوراسیون داخلی خانه یک نقطه کانونی ایجاد می‌کند و ما مبلمان و دکوراسیون اطراف تلویزیون را متناسب و به سمت تلویزیون می‌چینیم. در نتیجه انتخاب اشتباه میز TV می‌تواند در آینده آزار دهنده باشد.

تلویزیون بخریم یا ؟ این همان سوالیست که وقتی قصد خرید میز تلویزیون را داشته باشید، ممکن است در ذهن شما نقش ببندد. با باکس ماکس همقدم باشید تا این موضوع مهم را با هم برسی کنیم!

انواع رایج میز تلویزیون

از زمان اختراع تلویزیون تا کنون انواع زیادی از میزها با اسامی و طرح‌های گوناگون روانه بازار شده‌اند که بسیاری از آن‌ها دیگر استفاده نمی‌شوند. از این رو ما در اینجا فقط به معرفی انواع رایج آن می‌پردازیم.

انواع میز تلویزیون از نظر سبک ظاهری

میز تلویزیون‌ها را می‌توان از نظر سبک ظاهری‌شان به دو نوع کلی میز تلوزیون مدرن و کلاسیک تقسیم نمود. همانطور که می‌دانید میز تلوییون‌های کلاسیک دارای جزئیات و ریزه کاری‌های زیادی در طراحی‌شان هستند. پایه‌های منبد کاری شده، لبه‌ها و طرح‌های منحنی و ابزار خورده از جمله مشخصات این سبک میز TV می‌باشد.

برخلاف  میز تلویزیون آینه ای، میز مدرن ظاهر بسیار ساده‌ای دارد و در بسیاری موارد این میز‌ها اصلا پایه ندارند و اگر هم دارند چندان جلب توجه نمی‌کند.‌ لبه‌های صاف و ساده و بدون هیچ گونه ابزار و تزیین از دیگر مشخصات این گونه میزهاست.

انواع میز TV از نظر محل قرارگیری

این میزها را می‌توان از نظر نوع قرارگیری به دو نوع و معمولی (زمینی) تقسیم نمود.  میز تلوزیون شیشه و چوب دیواری همزمان با ظهور تلویزیون‌های ال سی دی (LCD) به بازار عرضه شدند و مورد استقبال مشتریان قرار گرفتند. این نوع میز ظاهری مدرن به دکوراسیون می‌دهد.

انواع میز تلویزیون از نظر متریان

میز تلویزیون‌ها را بر اساس جنس (متریال) می‌توان به 5 نوع تقسیم نمود.

میز چوبی

این نوع میز همانطور که از نامش پیداست از چوب طبیعی ساخته شده و به دلیل گرانقیمت بودن متریال مصرفی قیمت تمام شده آن بسیار بالاست.

میز ام دی اف (MDF)

این میز از متریال ام دی اف ساخته شده و معمولا دارای یک نوع روکش ملامینه می‌باشد. ام دی اف یک نوع چوب مصنوعی است که از براده‌های چوب طبیعی ساخته شده و از لترون (نئوپان) متراکم‌تر است و به نسبت تراکم بیشتر مقاومت آن نیز بیشتر می‌باشد. روکش ملامینه هم در حقیقت یک لایه نازک از جنس ملامین است که روی ورق‌های ام دی اف پرس شده و علاوه بر زیبایی، بر مقاومت و طول عمر ام دی اف نیز می‌افزاید.

میز فلزی

کاربرد این نوع میز TV به اندازه میز ام دی اف نیست و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما از نظر زیبایی معمولا میزهای فوق العاده زیبا و هنری هستند.

میز شیشهای

میزهای شیشه‌ای هم از جمله میزهای پرکاربرد هستند که البته در سال‌های اخیر استفاده از آن‌ها کم شده است و چندان روی مد نیستند، ولی هنوز هم تولید می‌شوند و مشتریان خاص خود را دارند

ترکیبی از موارد قبلی

میزهایی هم هستند که از ترکیب دو و یا چند متریال مختلف ساخته شده‌اند که اتفاقا میزهای زیبایی هم هستند. اگر گشتی در اینترنت بزنید با میزهایی مواجه می‌شوید که بدنه آن‌ها از جنس ام دی اف روکش دار است و سطح رویی آن‌ها شیشه‌ای است. حتی در مواردی بایه‌های فلزی در بین طبقات میز استفاده شده است که جلوه‌ای خاص و زیبا به آن می‌بخشد.

سایز میز TV

سایز میز (چه دیواری و چه غیر دیواری) به دو عامل بستگی دارد:

1- ابعاد تلویزیون

2- فضای منزل

برای پیدا کردن پاسخ خود بهتر است ابتدا به تعریف میز تلویزیون و ست میز تلویزیون بپردازیم و سپس آنها را مقایسه نموده و بهترین انتخاب را برای داشتن یک خانه جذاب داشته باشیم!

حتما همه شما با میز تلویزیون آشنا هستید. میز تلویزیون ها در دونوع دیواری و زمینی تولید میشوند. میز تلویزیون های زمینی، همانند یک میز معمولی روی زمین قرار گرفته و تلویزیون شما روی آن قرار میگیرد. اما به نحوی طراحی و ساخته میشود که روی دیوار منزل شما مستقر شود.

میز تلویزیون دیواری سه مزیت مهم نسبت به میز تلویزیون زمینی دارد!

  1. بدلیل نصب شدن روی دیوار، فضایی را اشغال نمیکند.
  2. شیک تر مدرن تر میباشد و در دکوراسیون های امروزی پرکاربرد تر است.
  3. تلویزیون شما را از دسترسی اطفال و کودکان بمنظور جلوگیری از آسیب دیدگی دور میکند.

ست میز تلویزیون

ست میز تلویزیون در واقع یک میز تلویزیون است که با تعدادی اجزای دیگر در طرفین تلویزیون شما قرار میگیرد. این اجزا میتوانند ، ، صندلی های کوچک و … باشند. در ست میز تلویزیون، میز تلویزیون میتواند زمینی و یا دیواری باشد و اجزای آن روی دیوار نصب شده و یا در طرفین آن به صورت پایه ای قرار بگیرند. البته نمونه دیواری ست میز تلویزیون و یا دکور دیواری تلویزیون مدرن تر است.

میز تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟

اگر بین میز تلویزیون یا ست میز تلویزیون مردد شده اید، باید چند مورد مهم را در نظر بگیرید که در انتخاب شما دخیل هستند؛

بودجه و هزینه خرید

به صورت کلی هزینه خرید ست میز تلویزیون از میز تلویزیون در صورتی که از متریال یکسات تشکیل شده باشند و کیفیت یکسانی داشته باشند، بیشتر است. یعنی شما برای خرید ست میز تلویزیون باید بیشتر هزینه کنید. دلیل آن هم بخاطر استفاده از متریال بیشتر با جزئیات بیشتر در ست میز تلویزیون میباشد.

فضای نصب

یکی از مهم ترین فاکتور ها که در خرید شما دخیل است، میزان فضای شماست. ست میز تلویزیون معمولا فضای بیشتری را چه در مدل زمینی و چه در مدل دیواری اشغال میکند. بنابراین اگر محدودیت فضا دارید بهتر است از میز تلویزیون استفاده کنید؛ اما اگر منزل شما به اندازه کافی بزرگ است و مشکل فضا ندارید، پیشنهاد ما استفاده از ست میز تلویزیون میباشد.

سبک دکوراسیون

سبک دکوراسیون شما در انتخاب شما قطعا دخیل میباشد. اگر دکوراسیون داخلی منزل شما مدرن است، ما ست میز تلویزیون را پیشنهاد میکنیم. اما در صورتی که سبک دکوراسیون کلاسیک و قدیمی تر را برگزیده اید، بهتر است از میز تلویزیون های زمینی استفاده کنید. البته ست میز تلویزیون هایی هم موجودند که با سبک کلاسیک طراحی شده اند و میتوانید آنها را انتخاب و خریداری کنید. اما حتما به متریال استفاده شده و همچنین کیفیت ساخت هم توجه ویژه داشته باشید!

اکسسوری های تزئینی

خیلی ها با توجه به علاقه شان به اکسسوری های تزئینی، تعداد زیادی از آنها راه تهیه میکنند و دوست دارند دکوراسیون داخلی خود را با آنها آذین ببخشند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بهتر است ست میز تلویزیون تهیه کنید؛ زیرا با توجه به جزئیاتی که دارد میتواند شما را در ساماندهی وسایل تزئینی و های شما کمک کند.

کتابخانه

در صورتی که شما اهل مطالعه هستید و کتابهای فراوانی در خانه دارید، برای ساماندهی کتابهایتان میتوانید یک ست میز تلویزیون سفارش دهید که دارای قفسه کتاب () هم باشد. بدین صورت در فضا هم صرفه جویی نموده اید.

در پایان باز هم سلیقه شما در انتخاب شما قطعا موثر خواهد بود. میز تلویزیون دارای مزایایی همچون اشغال فضا و هزینه کمتر و جمع و جور بودن را داراست و ست میز تلویزیون با اینکه هزینه بالاتری نسبت به میز تلویزیون را داراست و فضای بیشتری را اشغال میکند، هم زیبایی بیشتری به دکوراسیون مدرن شما میبخشد و همچنین فضای بیشتری را جهت ساماندهی وسایل تزئینی و اکسسوری های شما خواهد داشت.

میزتلویزیون سالهاست که جزوی از به حساب می آید. میز تلویزیون، در طراحی دکوراسیون منزل برای ما ایرانی ها یکی از اجزای مهم و قابل توجه میباشد و خیلی از ماها برای خرید میزتلویزیون ساعت ها و شاید هم روز ها وقت میگذاریم تا بتوانیم میز تلویزیون مناسب برای منزل خود را انتخاب و خریداری کنیم.اما خرید میز تلویزیون مناسب که بتواند به خوبی نیاز های شما را برطرف کرده و همچنین شما را کاملتر کند، مستلزم دانستن نکاتیست که “باکس ماکس” آنها را در این مقاله برای شما بیان نموده است.

میز تلویزیون دیواری

با کوچکتر شدن آپارتمان ها در سرتاسر دنیا و همچنین مطرح شدن دکوراسیون داخلی منزل برای افراد خوش سلیقه، هر روز شاهد ورود یک المان نو و ایده ی تازه برای دکوراسیون هستیم. میزتلویزیون های دیواری هم یکی از همین المان هایی است که چند سالیست پا به عرصه ی دکوراسیون داخلی منازل گذاشته.

شاید در ابتدا کسی فکرش را هم نمیکرد که روزی بخواهد تلویزیون منزل خود را همانند یک قاب عکس به دیوار وصل کند؛ اما با ورود تلویزیون های lcd و led و باریکتر شدن نسل تلویزیون ها، این ایده در ذهن طراحان دکوراسیون داخلی شکل گرفت که میزتلویزیون را هم میتوانند روی دیوار نصب کنند.

شرکت های سازنده تلویزیون های نسل جدید نیز، این امکان را در محصولات خود فراهم کردند که با پایه نگهدارنده و گیره ای که در پشت تلویزیون ها تعبیه شده است، بتوانید تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید!

اما نصب کردن تلویزیون روی دیوار، مشکلاتی را هم به همراه داشت. از جمله مهم ترین آنها این بود که هیج محلی برای قرار گرفتن سایر دستگاه های متصل به تلویزیون همانند دستگاه های پخش dvd، ماهواره یا کنسول های بازی و… دیگر وجود نداشت.

به همین دلیل، طراحان دکوراسیون داخلی به این فکر افتاند که باید این مشکل را با طراحی میز تلویزیون دیواری حل کنند! آنها با طراحی میز تلویزیون های دیواری، علاوه بر حل مشکل مذکور، توانستند زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل هدیه دهند.

با این وجود، خیلی ها باز هم ترجیح میدهند به دلایلی میز تلویزیون زمینی داشته باشند تا دیواری.

میز تلویزیون دیواری بخریم یا زمینی

خیلی از ما ها ممکن است در خرید میز تلویزیون دچار سردرگمی شویم که حالا ما باید چه نوع میز تلویزیونی را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این سوال چند عامل موثر هستند که باید آنها را بررسی کنید تا بتوانید میز تلویزیون مناسب خود را خریداری کنید که به تفصیل برای شما شرح داده میشود؛

میزان فضا

اولین فاکتوری که در انتخاب نوع میز تلویزیون شما موثر است، میزان فضای شماست. اگر منزل شما کوچک است و فضای محدود و به خصوص پذیرایی کوچکی دارد، میز تلویزیون دیواری انتخاب مناسبی برای شما میباشد.

استفاده از میز تلویزیون دیواری برای فضا های کوچک، باعث میشود که فضای کمتری از پذیرایی شما اشغال شود.

اما اگر فضای شما محدود نیست و به اندازه کافی پذیرایی شما بزرگ است، استفاده از های معمولی و پایه دار هم میتواند جذابیت خوبی برای شما داشته باشد.

منزل شخصی یا  استیجاری

اینکه محل سکونت شما متعلق به خودتان است یا اینکه مستاجر هستید قطعا در انتخاب میز تلویزیون شما، موثر خواهد بود. بسیاری از صاحب خانه ها خیلی خوش ندارند که دیوارشان را سوراخ کنید و یا میز تلویزیون دیواری و و … نصب کنید.

به این دلیل که میز تلویزیون جزئی از دکوراسیون داخلی شماست و به احتمال زیاد، پس از اتمام موعد قرارداد، باید آن را با خودتان به منزل جدید ببرید و اثر فک دکوراسیون چسبیده به دیوار، قطعا باقی خواهد ماند. بخصوص اگر دیوار پذیرایی شما، دارای کاغذ دیواری باشد، از بین بردن محل فک، کار چندان آسانی نخواهد بود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا