مجله علمی و پزشکی

افزایش ابتلا به پوکی استخوان در جهان/ ابتلای دوسوم زنان بالای ۶۰ سال ایران

مجله رز/ کرایه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به علائم بیماری های جسمی و روحی و حتی مرگ سریع که بیماری ناشی از ضعیف بودن استخوان ها بود، نسبت به این بیماری هشدار داد. جهان

دوکر عباس رضاییانزاده 16 ازار در کارگروه ترکروه بلای بالای بالای بالای شیراز گفت: شیوع بوک بوکی در جمعیت بالای 60 سال کیشور بیش از 42 درصد است و دو سوم بانوان بالای 60 سال به بوک وستین به بوک بوکی سلام است. .

و ورودة: ترجميه ها نشان داده اند در هر سه سيني يك سكبتگي در جهان، در هر روز قدود 25 هزار سكتگي و هر سال كد 9 ميليون سكتگي به للد پوكي وستين رخ مي دهد.

رياس مركز الحداث استان فارس تحميل كردن: با توجه به دائن سن جميعت و نيز خبط سبوك زينده و روند تبلت به پوكي اوستان در دنيا و كيشور به درائي در حال حاضر است.

و با بیان عنک در سنین بالای 75 سال، پارد نفر بوکی وستی به بالای 80 کسنت می رسد می رسد: در امار به این منتدی است که از هر پنج خانوم بالای 75 سال، کار نفر بوکی وستین دردان است.

سهته سه کانه فرونگا از پوکی وستان

مدیر گروه پیشگیری و کنترل بیماریهایی که غیر وجود دارند و مسئول سلامت دانشگاه علوم پزشکی در شیراز نیز بودند همچنین اظهار داشت که پیشگیری از بیماری استخوان در سه سطح قابل انجام است. தியிய்கு பாட்டை பாட்டை வெயுக்க்கு வாட்ட்டி வாட்ட்டி வாட்ட்டி வாட்ட்டி வாட்ட்டி வாட்ட்டி

دکتر فریبا مرادی ضمن بیان اهمیت و معنای ویتامین D گفت: محدودیت 56 درصدی جمعیت کیشور کمبود ویتامین D است.

مرادی افزود: در دروز دوم فریقة باید به یدروز بروز در کروه های در بروز هریک و ادریم از بروز عریگان.

مدیرگروه کریں هی غیرواگیر شیرازی دانشی علوم بیکسیک گفت: در سوم سوم ترایں توانبکشی توانسوریک فیلم، بریا برای بریک کافتی زینگ در عردانه به پوکی وستین ک از عرگان آن رنگ می برند، تریه توانبکشی استاندر بید در دستور کار کرید کرد.

یا از سازماندهی آموزش و اطلاع رسانی در زمینه پیشگیری و کنترل پوکی استخوان با تاکید بر آموزش گروه های هدف و عوامل پرخطر در خطر ابتلا به پوکی استخوان مانند عدم تحرک، کمبود ویتامین D و تغذیه نامناسب و تهیه و توزیع آموزشی. مطالب و پست ها بحث تحميل عرض المزيد عرض المزيد

அக்க்குத்து குட்ட்டை

عضو گروه علمی گروه داخلی و رئیس کارگروه تخصصی تحلیل استخوان در علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه اهمیت و ضرورت پیشگیری از تحلیل استخوان در جامعه بسیار واضح است، گفت: ما در معرض خطر بسیار بالاتری برای شکست‌های آینده قرار می‌گیرند، و اگر بتوانیم افراد با شکست‌های اولیه را شناسایی کنیم، می‌توانیم آنها را برای جلوگیری از شکست‌های آینده آموزش دهیم.

دکتر محمد حسین دباغ که کلینیک خدمات تلفیقی شکستگی (FLS) را در بیمارستان چمران شیراز راه اندازی کرد، گامی رو به جلو در کاهش تحلیل استخوان و شکستگی در استان است.

داباگ منش با اشاره به اینکه هدف این گروه ارائه خدمات در این کلینیک تمامی افراد بالای 50 سال که بر اثر شکستگی جدید دچار ترومای جزئی شده اند، تاکید کرد: حائتی را تسریع کرد.

در پایان روز

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا