مجله ورزشی

اعتقاد به مهدویت مهم‌ترین و پویاترین باورهای دینی مسلمانان است

ارش رنگار گروه استان‌های گزارشی آنا از رجند، نشست فکری مهدویت با موضوع «مهدویت و حدیث متواتر ائم ار»

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در این نشست گفت: امام حسین علیه السلام و حضرت سیدالساجدین علیه السلام که از عصر تا قیامت به همه یاد می کنند که چگونه با معبود خود صحبت کنند.

اسلام غلامحسین زینلی به ارائه مباحثی پیرامون موضوع مهدویت پرداخت و اعتقاد به مهدویت را از ه.

وی افزود: اخبار صادره از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهمالسلام به قدری است که از عالمان تشیع و تسنن را قادر ساخت تا سالهای قبل از ولادت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف با استناد به روایات نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم. و آله و سلم و اهل بیت علیهم السلام درباره زندگی آن حضرت مستقل از تألیف کنند یا فصل و بابی از کتاب خود نده ایش

عضو هیئت علمی پژوهشگاه و اندیشه اسلامی با اشاره به فرهنگ روایات که در منابع مهم و دست اول اهل سنت آمده، مصداق جانشینان دوازدهگانه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، اهل بیت علیهم السلام هستند، گفت: یکی از اساسی ترین اعتقادات شیعه. اعتقاد اثنی عشری به امام دوازدهم علیهم السلام به‌عنوان جانشینان پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله و آله و سلم است.

حجت الاسلام محمد حاجیزاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسانجنوبی هم اینگونه جلسات هماندیشی را در شناخت معارف مهدوی بسیار مهم برشمرد و با اشاره به مرجع دکتر طهرانچی در جلسه کنگره دانشگاههای شرق کشور پیرامون دو موضوع تقریب مذاهب و مهدویت مهم گفت. : ای رهنگی مسئول استودنی است.

دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسانجنوبی هم بیان کرد: تبیین معارف عمیق مهدوی و استمرار این گونه نشست ها و هماندیشی ها باعث شناخت بیشتر و درک بیشتر اهل بیت علیهم السلام و مهدویت می شود.

سیدح هاشمی با اشاره به این که واقعا عالی دانشگاه توجه جدی به مسائل فرهنگی و معنوی به خصوص در موضوع موضوعی است، گفت: با استمرار این نشست ها و تلاش مضاعف مسئولان و استادان به ویژه متولیان فرهنگی، شاهد آن هستند. و راکات ارزشمندی در تقویت موزه‌های اعتقادی مهدوی و فرهنگ انتظاری بود.

انتهای ام/4078/

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا